EN

سایت رسمی نهمین تیم المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک

خودآزمایی مرحله دو

سلام
سؤالاتی به عنوان این که خودتان از خود آزمون بگیرید قرار داده شده اند. این آزمون تصحیحی ندارد. ان شاالله به زودی حل سؤالات هم روی سایت قرار می گیرد.
موفق باشید.


———————————-
پاسخ نامه:

پی نوشت۱:
پاسخ سؤال ۳ سرعت در راستای دید را در نظر نگرفته بود که اصلاح شد.
پی نوشت ۲:
در حل سؤال دو این مشکل وجود داشت که به اشتباه بیان شده بود تنها حالت ممکن همان است که گفته شده. ولی این درست نیست. به عبارتی شرط به دست آمده شرطی کافیست نه لازم. در نسخه جدید اصلاح شد.

پاسخ نامه تمرین تحلیل داده

سلام
پاسخ کلی تمرینی که در عید گذاشته شد برای دانلود آماده است.

موفق باشید.

نتایج آزمون آزمایشی مرحله دو

سلام
می توانید نتایج آزمون آزمایشی مرحله دو را از زیر دانلود کنید. اکثر نمرات صفر مربوط به سؤال هایی است که اصلاً جواب نداده اید.
ان شاالله به زودی پاسخ تشریحی سؤالات هم روی سایت قرار می گیرد. اگر بعد از دیدن نتایج فکر می کنید خیلی بد داده اید، باید گفت که خودمان هم اقرار داریم که آزمون سخت بود. ولی باید دقت کنید برای کسی که روی مباحث کاملاً مسلط است، سخت بودن آزمون به این معناست که مثلاً بعضی سوالات راه زیادی دارند ولی حداقلش این است که سؤال را فهمیده باشیم و فوقش به حل کامل نرسیده باشیم. ولی متأسفانه در این آزمون مواردی دیده می شد که بعضی سؤال ها گویا درست فهمیده نشدند. این ممکن است به دو دلیل باشد. یا نا رسا بودن کلی سؤالات یا ضعف علمی خواننده. قسمت نا رسا بودن را سعی کرده بودیم با توضیحاتی که شاید بعضاً طول سؤالات را زیاد می کرد، برطرف کنیم.. اما قسمت دوم بر عهده شماست. به نظر می رسد فرصت خوبی فراهم شده که بفهمیم باید مطالب را عمیقاً فهمید و درک کرد. لا اقل خوشبختانه تو المپیاد این گونه است که با سرسری خواندن مطالب و از هر گوشه چیزی خواندن آن هدف اصلی برآورده نخواهد شد. فارغ از سطح سؤالات که ممکن است فاصله با مرحله دو داشته باشد به نظرم فهمیدن این نکته از مزایای این آزمون بود؛ نکته ای که در بعضی برگه ها کاملاً مشهود بود که کار، مشکلی دارد. لزوماً قرار نیست سؤالاتی جلوی ما قرار بگیرد که همه چیزش را در همان نگاه اول بفهمیم و ایده ساده ای داشته باشد، این را مد نظر داشته باشید و هرگز هم از ادامه مسیر ناامید نشوید. چون فرآیند ذکر شده چیزیست اکتسابی. این می تواند شروع محکم تر برای شما باشد.
البته نکات گفته شده ممکن است برای همه عمومیت نداشته باشد ولی لازم دیدم که بگم.

سربلند باشید.

تمدید مهلت آزمون و مهلت ارسال پاسخ برگ

سلام به همگی.
با توجه به مشکلاتی احتمالی که برای بعضی از دوستان به وجود آمده است یا هر دلیلی، آخرین مهلت ارسال پاسخبرگ ها سه روز تمدید شد. یعنی شما تا ساعت ۱۲ شب سه شنبه هجدهم فروردین فرصت دارید پاسخ های خود را بفرستید. هم چنین تا آن زمان می توانید به روش گفته شده ثبت نام کنید. دقت کنید که زمان ذکر شده دیگر قابل تمدید نیست. ترجیحاً همان طور که گفته شد در فایل rar با نامِ شماره کاربریتان پاسخ های خود را بفرستید. هم چنین فرمت فایل هایی که می فرستید عکس یا همان jpg باشد و به PDF تبدیل نکنید.
زمان اعلام نتایج هم فعلا معلوم نیست.
در پناه خدای مهربان موفق باشید

معرفی سایت

سلام
در این پست می خواهم یک سایت را معرفی کنم.
سایت زیر مربوط به استاد حمیدرضا اکبری است که حدود شش هفت ماه است که راه افتاده. در این سایت شما می توانید با مسائل مختلف چالشی و زیبای مکانیک سماوی آشنا شوید و به عنوان یک منبع خوبِ مسائل مکانیک سماوی به حل مسائل آن بپردازید. هم چنین پست هایی هم در رابطه با معرفی کتاب های مکانیک در آن وجود دارند.
به امید توفیق روزافزون برای ایشان.

cel-mech.ir

موفق باشید.

برگزاری آزمون آزمایشی مرحله دو

سلام
آزمون برای دانلود آماده است. به نکات زیر توجه کنید:
– برای کسانی که به هر دلیلی نمی توانند زودتر آزمون را بدهند، آزمون تا حدود ساعت ۲۴ روز پانزدهم قابل دانلود است. هم چنین تا آن زمان می توانید به روش گفته شده ثبت نام کنید.
– پاسخ های خود را در برگه های سفید منظم و مرتب (ترجیحاً A4) بنویسید و سپس اسکن نموده و برای ایمیل ذکر شده در دو پست قبل ارسال نمایید. دقت کنید که عواقب تمیز نبودن کاغذ و یا با موبایل یا وسایل دیگر عکس گرفتن بر عهده شما می باشد، چرا که ممکن است هنگام تصحیح، در عکس نامناسبی که فرستادید، نوشته شما ناخوانا باشد و این بر عهده شماست. تصویر برگه های خود را در یک فایل rar که نام آن کد کاربری شماست، برای ما بفرستید. اگر هم نتوانستید بالاسر هر برگتان کد خود را نوشته و ارسال نمایید.
– با خودکار آبی و مشکی بنویسید و ترجیحاً با مداد ننویسید چون ممکن است در تصویر فرستاده شده خوانا نباشد.
– سوالات متفاوت را حتماً در برگه های متفاوت بنویسید.

در پناه حق موفق باشید.

تمرین تحلیل داده

سلام مجدد به دوستان.
تمرینی که پیش رو دارید تمرینیست که نیاز به کار عملی کم و بیش زیادی دارد. پس توصیه می کنم حوصله به خرج دهید. اگر هم فکر می کنید خیلی وقتتان را می گیرد می توانید در چند نوبت آن را حل کنید. در مجموع در نگاه اول ممکن است است این طور به نظر برسد که ایده خاصی انگار ندارد و مسأله ای ساده است. درست است! ولی به نکته سوال و هدف سوال موقعی می رسید که آن را حل کنید و دید به اصطلاح خرکاریِ صرف به موضوع نداشته باشید!
موفق باشید.

برگزاری اولین آزمون آزمایشی مرحله دوم

سلام

سال نو همگی مبارک. ان شاالله قرار است اولین آزمون آزمایشی مرحله دو از روز هشتم فروردین بر روی سایت قرار گیرد. زمانی که آزمون را می دهید از هشتم تا پانزدهم است. داوطلبان شرکت در آزمون یک ایمیل بدون متن با عنوان “آزمون آزمایشی مرحله دوم” به ۹thioaa.iran@gmail.com ارسال نمایند پس از ارسال ایمیل، به ایمیل شما کد کاربریتان ارسال می شود.

موفق باشید

درس نامه مقاطع مخروطی

سلام به همگی
خدا رو شکر بالأخره درس نامه مقاطع مخروطی هم به اتمام رسید و برای کاربران عزیز قابل دانلود است. امیدوارم ان شاالله درس نامه به دردتان بخورد.

 

 

فقط چند نکته را باید بگم: