EN

سایت رسمی نهمین تیم المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک

معرّفی وبلاگ دهمین تیم

چندی است دوستان ما در دهمین تیم ایران در المپیاد جهانی نجوم فعّالیّت خود را به طور منسجم آغاز کرده اند. همواره بهترین منبع برای آشنایی با المپیاد نجوم و پیگیری آن در سطح پیشرفته، سایت‌ها یا وبلاگ‌های تیم‌های المپیاد جهانی بوده اند. وبلاگ دهمین تیم یکی از نمونه‌های به‌روز و منسجم در این زمینه می‌باشد.

 

ضمن آرزوی موفّقیّت‌های روز افزون برای دوستانمان، بر خود لازم می‌دانیم وبلاگ آن‌ها را به شما معرّفی کنیم. شما می‌توانید از طریق آدرس ۱۰thioaa.blogsky.com به محتوای تولید شده یا معرّفی شده توسّط این عزیزان دسترسی داشته باشید.

 

http://9thioaa.ir/wp-content/uploads/2015/11/IMG_20151107_215751-600x600.jpg

 

پی‌نوشت: این وبلاگ به بخش مخزن سایت‌های مفید نیز افزوده شد. قرار است بخش مخزن مرجعی برای یافتن منابع مفید و نمونه سؤالات المپیاد نجوم باشد. ان‌شاءالله در مورد نوع فعّالیّت‌های سایتمان در آینده به زودی اطّلاع رسانی خواهیم کرد.

بر فراز آسمان…

به نام خداوند جان و خــرد          کزین برتر اندیشــه برنگذرد
خداوند کیوان و گردان سپهر          فروزنده‌ی ماه و ناهید و مهر

 

منّت خدای را عزّ و جل که طاعتش موجب قربت است و به شکر اندرش مزید نعمت. الهی هر که تو را شناسد کار او باریک و هر که تو را نشناسد راه او تاریک. تو را شناخت از تو، رستن است و به تو پیوستن، از خود گذشتن است.

 

از دست و زبان که بر آید          کز عهده‌ی شکرش به در آید؟

ـ

تو آنی که خود گفتی و چنان که خود گفتی آنی. تو آنی که مصطفی (ص) گفت من ثنای تو را نتوانم شمرد و آن گونه که تو بر نفس خویش ثنا گفتی.

ـ

با سپری شدن قریب به ۴ سال فعّالیّت المپیادی که ۱ سال آن در قالب دوره‌ی آمادگی تیم در باشگاه دانش‌پژوهان جوان سپری شد، هم اکنون به پایان این دوران رسیده ایم. در این مدّت، فراز و نشیب‌های بسیاری را سپری کردیم و با گذر از این مسیر پر پیچ و خم، تجربیاتی کسب کردیم که امیدواریم در بهره‌گیری و انتقال آن‌ها موفّق باشیم. پیش از هر چیز، لازم است از کمک‌ها و همراهی‌های پدران و مادرانمان که در تمامی این مدّت و قدم به قدم این مسیر یاریگر ما بودند، تشکّر کنیم. امیدواریم بتوانیم قدردان گوشه‌ای از زحماتشان باشیم.

 

http://9thioaa.ir/wp-content/uploads/2015/08/Jahani-1.jpg

 

به دست آمدن این موفّقیّت، نتیجه یک فعّالیّت گروهی است. گروهی با تعداد اعضای بسیار بیشتر از ۱۷ نفر که تمامی اعضای آن، خود را وقف یک هدف کرده بودند و آن، داشتن سهمی در اعتلا و سرافرازی ایران اسلامی بود. بر خود لازم می‌دانیم از زحمات بی‌دریغ کمیته‌ی نجوم و اخترفیزیک معاونت دانش‌پژوهان جوان (جناب آقایان دکتر مهدی خاکیان – دکتر حسین حقی – دکتر حبیب خسروشاهی – خانم دکتر حسنی زنوزی – جناب آقای علی اکبر کاوه‌ای و جناب آقای شهاب‌الدّین محین) که با تلاش‌های شبانه‌روزی خود در طول مسابقات المپیاد جهانی و راهنمایی‌های دلسوزانه‌ی‌شان ما را در مسیر کسب این موفّقیّت قرار دادند سپاس‌گزاری کنیم. از جناب آقای محمّد نبی‌زاده نیز که در طول مسابقات همراه ما بودند متشکریم.

 

هم‌چنین لازم است قدردان زحمات ارزشمند دبیرانمان در طول دوره‌ی آمادگی تیم (کمیته‌ی علمی نجوم و اخترفیزیک – جناب آقایان دکتر محمّدرضا کوشش – دکتر هوشیار نوشاد – دکتر هادی هدایتی – دکتر یاسمن فرزان – دکتر شهرام عبّاسی – دکتر نعمت الله ریاضی – جناب آقای محمّدحسین الماسی) و هم‌چنین تلاش‌های بی‌دریغ کمیته‌ی دانشجویی نجوم و اخترفیزیک (جناب آقایان امیررضا اسدزاده – سهیل انصارین – یزدان بابازاده – کیهان بهدین – محمّدرضا حسن‌پور – شروین حکیمی – علی زینالی – علیرضا علوی – شهاب الدّین محین – محمّد نبی‌زاده – حسین خلیلی – محمّدجواد شریعت‌زاده – آرش گل‌محمّدی – علی اکبر کاوه‌ای – پرهام پرسنده‌خیال – مهدی سلیمانی‌فر – احسان عابدی – علی فهیم‌نیا – علی ایزدی راد – حمیدرضا اکبری – سیّدامیر سادات موسوی – امیرحسین موسوی – عبّاس علیزاده و خانم‌ها کیانا افضلی و فاطمه قشلاق‌پور) که در این مدّت تجربیات ارزشمند علمی و عملی خود را در اختیار ما قرار دادند باشیم.

 

در انتها، پس از تشکّر صمیمانه و با تمام وجود از مسئولین برگزاری دوره (آقایان علی اکبر کاوه‌ای – شهاب‌الدّین محین – شروین حکیمی) که با تلاش‌های بی‌دریغ، بدون هیچ چشم‌داشتی از فعّالیّت‌های شخصی خود صرف نظر کردند و صادقانه برای هر چه بهتر شدن نتیجه‌ی انفرادی و تیمی ما کوشیدند و از هیچ کمکی فروگذار نکردند، از تلاش‌های مسئولان باشگاه دانش‌پژوهان جوان (آقایان ساعی دهقان – صولتیان – مددی – شیری – طاهریان – خلیلی‌فر – گودرزی – سرکار خانم رخشان – سرکار خانم ستوده) تشکّر می‌کنیم و امیدواریم حمایت مسئولان آموزش کشور از این رویدادهای علمی و روند آمادگی تیم‌های ملّی المپیاد افزایش یابد.

 

حُسنت به اتّفاق ملاحت، جهان گرفت         آری، به اتّفاق، جهان می‌توان گرفت

افشای راز خلوتیان خواست کرد شمع         شکر خدا، که سرِّ دلش در زبان گرفت

 

خوشحالیم که توانستیم گام‌های محکمی در عرصه‌ی المپیاد نجوم برداریم و امیدواریم در سال‌های آینده، شاهد تلاش‌های گسترده‌تر، نتایج درخشان‌تر، رکورد شکنی‌های بیشتر و مدال‌های رنگارنگ‌تر باشیم. در این راه، از انجام هیچ کمکی به دوستانمان برای کسب این موفّقیّت دریغ نخواهیم کرد و با تمام وجود در این راه خواهیم کوشید.

 

و من الله توفیق و علیه التّکلان

۱۰ نفر از اعضای تیم ملّی نهمین المپیاد نجوم و اخترفیزیک

زمان اعلام نتایج مرحله دو

سلام

طبق اطلاعیه باشگاه دانش پژوهان جوان، نتایج مرحله دو هفته‌ی دوم تیر ماه اعلام میشود و دوره تابستانه هم بلافاصله بعد از ماه رمضان شروع خواهد شد.

اطلاعیه باشگاه

پایان دوره‌ی طلا

سلام؛

 

بالاخره دوره‌ی طلای دهمین دوره‌ی المپیاد نجوم هم بامداد امروز با جمع‌بندی نهایی کمیته‌ی نجوم و اخترفیزیک به اتمام رسید.

 

http://9thioaa.ir/wp-content/uploads/2015/06/EndOfGC-1024x576.jpg

 

جزییات مربوط به نتایج این دوره از طریق سایت باشگاه دانش‌پژوهان جوان اطّلاع‌رسانی خواهد شد. چیزی که هم اکنون برای ما مهم است، حضور هماهنگ و قدرتمند “تیم ایران” در مسابقات جهانی پیشِ رو در کشور اندونزی است. از تمامی دبیران خوبمان که ما را در این مسیر همراهی کردند تشکّر می‌کنیم. هم‌چنین از شما که تا این مقطع با ما همراه بودید و بعضاً تأخیرهای ما را تحمّل کردید سپاس‌گزاری می‌کنیم و امیدواریم همگی بتوانیم به اهداف و آرمان‌های خود در زندگی نائل شویم.

 

از در درآمدی و من از خود به در شدم                     گفتی کز این جهان به جهان دگر شدم

گوشم به راه تا که خبر می‌دهد ز دوست                صاحب خبر بیامد و من بی‌خبر شدم

چون شبنم اوفتاده بدم پیش آفتاب                        مهرم به جان رسید و به عیوق برشدم

نویسنده‌ی مهمان و عضویت در سایت

دوستان عزیز

سلام؛

 

در راستای ایجاد ارتباط بیشتر میان شما و ما و نیز انسجام بیشتر فعّالیّت‌های المپیادی، چندی است امکان جدیدی به نام “نویسنده‌ی مهمان” به سایت اضافه شده‌است. شما می‌توانید از طریق این امکان، مطالب مفید خود را ارسال کنید تا با نام خودتان در سایت منتشر شود. امیدواریم ایجاد این بخش زمینه‌ساز یک فعّالیّت همه‌جانبه در راستای به اشتراک‌گذاری تجربه‌های مفید المپیادی باشد.

 

هم‌چنین، امکان عضویت در سایت به منظور استفاده از بخش‌های جدید سایت که به‌زودی راه‌اندازی خواهند شد فراهم شده‌است.

در مورد جزییات این بخش‌ها، پس از راه‌اندازی نسخه‌ی نهایی سایت، بیشتر خواهیم گفت…

 

موفق باشیم!

سلام جهان!

به نام خداوند جان و خــرد          کزین اندیشــه برتر برنگذرد
خداوند کیوان و گردان سپهر          فروزنده‌ی ماه و ناهید و مهر

 

طبق سنّتی که از دوره‌های پیشین المپیاد نجوم بر جای مانده‌است، همه ساله اعضای تیم المپیاد نجوم ایران، مراجعی را برای آشنایی بیشتر علاقه‌مندان با المپیاد نجوم و تسهیل و گسترش این مسیر ایجاد کرده‌اند. امروز، یک‌شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۳، نوبت ماست که این مسئولیت گران‌مایه و صدالبتّه سنگین را از پیشینیانمان دریافت کنیم و با ایجاد سایت رسمی نهمین تیم جمهوری اسلامی ایران در المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک گامی در راستای هموار نمودن مسیر المپیاد نجوم برداریم.

 

hello_world

 

از این لحظه، فعّالیت این سایت آغاز شده و با گذشت زمان، بخش‌های جدیدی به آن اضافه خواهند شد که می‌توانید جزییات آن‌ها را در قسمت “بخش‌های جدید” بخوانید. هم‌چنین برای آشنایی بیشتر با اهداف کلّی ما و زمینه‌های فعّالیتمان، می‌توانید به بخش “درباره‌ی ما” رجوع کنید. خواهشمندیم ما را از نظرات و پیشنهادات خود برای هر چه بهتر شدن این مجموعه بهره‌مند سازید. در روزهای آتی شما را با جزییات فعّالیت‌هایمان بیشتر آشنا خواهیم کرد…

با آرزوی پیروزی و سربلندی