EN

سایت رسمی نهمین تیم المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک

خودآزمایی مرحله دو

سلام
سؤالاتی به عنوان این که خودتان از خود آزمون بگیرید قرار داده شده اند. این آزمون تصحیحی ندارد. ان شاالله به زودی حل سؤالات هم روی سایت قرار می گیرد.
موفق باشید.


———————————-
پاسخ نامه:

پی نوشت۱:
پاسخ سؤال ۳ سرعت در راستای دید را در نظر نگرفته بود که اصلاح شد.
پی نوشت ۲:
در حل سؤال دو این مشکل وجود داشت که به اشتباه بیان شده بود تنها حالت ممکن همان است که گفته شده. ولی این درست نیست. به عبارتی شرط به دست آمده شرطی کافیست نه لازم. در نسخه جدید اصلاح شد.

پاسخنامه تشریحی آزمون آزمایشی مرحله دو

سلام دوستان

پاسخنامه‌ی تشریحی آزمون آزمایشی مرحله دو را می‌توانید از لینک زیر دانلود کنید. بارم‌های تصحیح هم در آن مشخص شده‌اند.

با آرزوی موفقیت روزافزون

 

پی‌نوشت: در صفحه‌ی اول از سوال اول، فرمول تکانه‌ی زاویه‌ای یک ضریب ۲/۵ کم داشت که در نسخه‌ی جدید اصلاح شد. گرچه در جواب نهایی بی‌تأثیر خواهد بود.

 

نتایج آزمون آزمایشی مرحله دو

سلام
می توانید نتایج آزمون آزمایشی مرحله دو را از زیر دانلود کنید. اکثر نمرات صفر مربوط به سؤال هایی است که اصلاً جواب نداده اید.
ان شاالله به زودی پاسخ تشریحی سؤالات هم روی سایت قرار می گیرد. اگر بعد از دیدن نتایج فکر می کنید خیلی بد داده اید، باید گفت که خودمان هم اقرار داریم که آزمون سخت بود. ولی باید دقت کنید برای کسی که روی مباحث کاملاً مسلط است، سخت بودن آزمون به این معناست که مثلاً بعضی سوالات راه زیادی دارند ولی حداقلش این است که سؤال را فهمیده باشیم و فوقش به حل کامل نرسیده باشیم. ولی متأسفانه در این آزمون مواردی دیده می شد که بعضی سؤال ها گویا درست فهمیده نشدند. این ممکن است به دو دلیل باشد. یا نا رسا بودن کلی سؤالات یا ضعف علمی خواننده. قسمت نا رسا بودن را سعی کرده بودیم با توضیحاتی که شاید بعضاً طول سؤالات را زیاد می کرد، برطرف کنیم.. اما قسمت دوم بر عهده شماست. به نظر می رسد فرصت خوبی فراهم شده که بفهمیم باید مطالب را عمیقاً فهمید و درک کرد. لا اقل خوشبختانه تو المپیاد این گونه است که با سرسری خواندن مطالب و از هر گوشه چیزی خواندن آن هدف اصلی برآورده نخواهد شد. فارغ از سطح سؤالات که ممکن است فاصله با مرحله دو داشته باشد به نظرم فهمیدن این نکته از مزایای این آزمون بود؛ نکته ای که در بعضی برگه ها کاملاً مشهود بود که کار، مشکلی دارد. لزوماً قرار نیست سؤالاتی جلوی ما قرار بگیرد که همه چیزش را در همان نگاه اول بفهمیم و ایده ساده ای داشته باشد، این را مد نظر داشته باشید و هرگز هم از ادامه مسیر ناامید نشوید. چون فرآیند ذکر شده چیزیست اکتسابی. این می تواند شروع محکم تر برای شما باشد.
البته نکات گفته شده ممکن است برای همه عمومیت نداشته باشد ولی لازم دیدم که بگم.

سربلند باشید.

تمدید مهلت آزمون و مهلت ارسال پاسخ برگ

سلام به همگی.
با توجه به مشکلاتی احتمالی که برای بعضی از دوستان به وجود آمده است یا هر دلیلی، آخرین مهلت ارسال پاسخبرگ ها سه روز تمدید شد. یعنی شما تا ساعت ۱۲ شب سه شنبه هجدهم فروردین فرصت دارید پاسخ های خود را بفرستید. هم چنین تا آن زمان می توانید به روش گفته شده ثبت نام کنید. دقت کنید که زمان ذکر شده دیگر قابل تمدید نیست. ترجیحاً همان طور که گفته شد در فایل rar با نامِ شماره کاربریتان پاسخ های خود را بفرستید. هم چنین فرمت فایل هایی که می فرستید عکس یا همان jpg باشد و به PDF تبدیل نکنید.
زمان اعلام نتایج هم فعلا معلوم نیست.
در پناه خدای مهربان موفق باشید

برگزاری آزمون آزمایشی مرحله دو

سلام
آزمون برای دانلود آماده است. به نکات زیر توجه کنید:
– برای کسانی که به هر دلیلی نمی توانند زودتر آزمون را بدهند، آزمون تا حدود ساعت ۲۴ روز پانزدهم قابل دانلود است. هم چنین تا آن زمان می توانید به روش گفته شده ثبت نام کنید.
– پاسخ های خود را در برگه های سفید منظم و مرتب (ترجیحاً A4) بنویسید و سپس اسکن نموده و برای ایمیل ذکر شده در دو پست قبل ارسال نمایید. دقت کنید که عواقب تمیز نبودن کاغذ و یا با موبایل یا وسایل دیگر عکس گرفتن بر عهده شما می باشد، چرا که ممکن است هنگام تصحیح، در عکس نامناسبی که فرستادید، نوشته شما ناخوانا باشد و این بر عهده شماست. تصویر برگه های خود را در یک فایل rar که نام آن کد کاربری شماست، برای ما بفرستید. اگر هم نتوانستید بالاسر هر برگتان کد خود را نوشته و ارسال نمایید.
– با خودکار آبی و مشکی بنویسید و ترجیحاً با مداد ننویسید چون ممکن است در تصویر فرستاده شده خوانا نباشد.
– سوالات متفاوت را حتماً در برگه های متفاوت بنویسید.

در پناه حق موفق باشید.

برگزاری اولین آزمون آزمایشی مرحله دوم

سلام

سال نو همگی مبارک. ان شاالله قرار است اولین آزمون آزمایشی مرحله دو از روز هشتم فروردین بر روی سایت قرار گیرد. زمانی که آزمون را می دهید از هشتم تا پانزدهم است. داوطلبان شرکت در آزمون یک ایمیل بدون متن با عنوان “آزمون آزمایشی مرحله دوم” به ۹thioaa.iran@gmail.com ارسال نمایند پس از ارسال ایمیل، به ایمیل شما کد کاربریتان ارسال می شود.

موفق باشید

اعلام نتایج آزمون مرحله‌ی اوّل

سلام؛

 

به اطّلاع می‌رساند نتایج آزمون مرحله‌ی اوّل المپیاد نجوم و اخترفیزیک از طریق سایت باشگاه دانش‌پژوهان جوان قابل دسترسی است. شما هم‌چنین می‌توانید نتایج را از طریق لینک زیر دریافت کنید:

 

پاسخنامه‌ی تشریحی مرحله‌ی ۱

سلام؛

 

پاسخنامه‌ی تشریحی آزمون مرحله ۱ یازدهمین المپیاد نجوم و اخترفیزیک از طریق لینک زیر قابل دریافت می‌باشد:

به اطّلاع می‌رساند با توجّه به درست بودن هر دو مقدار ۶ و ۶٫۵ برای حدّ قدر چشم انسان، هر دو گزینه‌ی ۳ و ۴ از سؤال ۵ درست هستند.

اعلام نتایج دوّمین آزمون آزمایشی

سلام؛

 

متأسّفانه برخی نتایج برای اعلام آماده عمومی آماده نشدند. با این حال، بخشی از نتایج این آزمون از طریق فایل زیر به اطّلاع شما می‌رسد.

 

 

شما می‌توانید کلید تصحیح دوّمین آزمون آزمایشی را از لینک زیر دریافت کنید.

 

با عرض پوزش بابت تاخیر ایجاد شده، بدین وسیله پاسخنامه‌ی تشریحی در اختیار شما علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

برگزاری دوّمین آزمون آزمایشی

با سلام؛

 

ضمن اعلام پایان مهلت آزمون، به اطّلاع می‌رساند نتایج این آزمون به همراه پاسخ تشریحی تا چند روز دیگر روی سایت قرار خواهد گرفت.

 

توجّه مهم: آخرین نسخه‌ی آزمون (نسخه‌ی ۱٫۲)، ساعت ۹:۳۰ روز شنبه ۱۸ بهمن روی سایت قرار گرفته‌است. در صورتی که آزمون را زودتر دانلود کرده‌بودید، لازم است ذکر کنیم که صورت سؤالات ۳، ۱۳ و ۲۶ دچار اشکالات نگارشی ابهام‌زا بودند که در این نسخه رفع شده‌است. هم‌چنین تأکید می‌گردد که زمان آزمون ۱۸۰ دقیقه است.

لطفاً نسخه‌ای را که در لینک زیر قرار گرفته‌است، دانلود نموده و بر مبنای آن آزمون دهید:

 

ملاک ما برای تصحیح، این نسخه است. در صورتی که با نسخه‌ی قبلی آزمون داده‌اید، با در نظر گرفتن ۱۰ دقیقه زمان اضافی، می‌توانید تنها سؤالات ۳، ۱۳ و ۲۶ را مجدّداً حل کرده و نتیجه‌ی تغییرات را در پاسخ‌برگتان اعمال کنید. نسخه‌ی اوّلیّه‌ی این آزمون در ساعت ۱:۱۱ بامداد روز شنبه ۱۸ بهمن، روی سایت قرار گرفته‌بود.

 

لازم به ذکر است کد کاربری افرادی که در آزمون اوّل شرکت کرده‌بودند تغییری نکرده‌است. افرادی که برای دریافت کد کاربری درخواست داده‌اند، قطعاً پیش از پایان مهلت آزمون ایمیل حاوی کد کاربری خود را دریافت خواهند کرد.

 

1 2