EN

سایت رسمی نهمین تیم المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک

شمارش معکوس!

سلام دوباره

فروردین هم تموم شد و با شتاب داریم به تاریخ مهم نزدیک میشیم! 🙂

کاملاً قابل درکه که هر چی نزدیک‌تر میشیم اضطراب و نگرانی بیشتری رو احساس بکنید و مدام در مورد نتیجه‌ی آزمون و اتفاقات بعدش خیال‌پردازی کنید. (حالا چه خیالات خوب چه بد!)

این حرفی رو که می‌خوام بزنم شاید الآن براتون ملموس نباشه اما قطعاً یه روز بهش می‌رسید. پس امروز بدون دلیل از من بپذیرید! این که قبول شدن یا نشدن‌تون تو مرحله دو و (در حالت اول) رنگ مدالی که خواهید گرفت واقعاً واقعاً و دوباره تاکید می‌کنم واقعاً «هیچ» تاثیری در بلندمدت در زندگی‌تون نخواهد داشت. در واقع ما از المپیاد یک بت مقدس ساختیم و چند سال از عمرمون روی برای پرستش این بت گذاشتیم، دریغا که خود بت هیچ اهمیتی نداره و این زیبایی های مسیره که باید برای ما مهم باشه. این رو یک روز یه مدال نقره‌ی نجوم بهم گفت و من تا چند ماه بعد از گرفتن مدالم حرفش رو درک نکردم.

صرف نظر از تموم این حرف‌ها (که امیدوارم در این زمان از من بپذیرید) امروز می‌خوام چند تا کار بهتون بگم که در روزهای آینده انجام بدید تا بهتون کمک کنه برای روز امتحان آماده‌تر باشید و آرامش بیشتری باشید. عمل کردن به این کارها به من خیلی کمک کرد، هم در زمان آزمون مرحله دو و هم بعد از اون در طول دوره‌ی تابستانه.

پاسخنامه تشریحی آزمون آزمایشی مرحله دو

سلام دوستان

پاسخنامه‌ی تشریحی آزمون آزمایشی مرحله دو را می‌توانید از لینک زیر دانلود کنید. بارم‌های تصحیح هم در آن مشخص شده‌اند.

با آرزوی موفقیت روزافزون

 

پی‌نوشت: در صفحه‌ی اول از سوال اول، فرمول تکانه‌ی زاویه‌ای یک ضریب ۲/۵ کم داشت که در نسخه‌ی جدید اصلاح شد. گرچه در جواب نهایی بی‌تأثیر خواهد بود.